ایرانیان بیشتری برای کسب تابعیت در ترکیه خانه می‌خرند

Galata Tower

خرید ملک در ترکیه در ازای دریافت تابعیت ترکیه راهی تازه برای فرار از تحریم‌ها برای ایرانیان شده است که البته بیشتر از طریق استفاده از بیت‌کوین صورت می‌گیرد.

به گزارش عرب‌نیوز، وجود طرح‌های مشابهی که در برخی کشورهای اروپایی مانند مالت یا قبرس وجود دارد، مورد انتقاد شدید کمیسیون اروپا قرار گرفته است، زیرا آنها بعضی اوقات بستر ایجاد جرم‌های سازمان یافته هستند.

گفته می‌شود برخی از صرافی‌های مستقر در استانبول، ایرانیان را قادر می‌سازند بدون اینکه زیر نظر خزانه‌داری آمریکا قرار بگیرند، تحریم‌های ایالات متحده را دور بزنند. زیرا در غیر این صورت نمی‌توانند وجوه خود را از کشور خود منتقل کنند.

ایرانیان برای انتقال وجه نقد حساب ایرانی خود، با کارمزد، بین دفاتر استانبول و بانک‌های تهران ارتباط برقرار می‌کنند. در برخی موارد، شرکت‌های املاک و مستغلات حساب‌های مشتریان ایرانی خود را در یک بانک مستقر در استانبول باز می‌کنند و پول مورد نیاز ملک را به این حساب منتقل می‌کنند، اگرچه همه بانک‌های ترکیه این روش را اجرا نمی‌کنند.

طبق برخی از گزارش‌ها، مشاغلی که در سمت اروپایی استانبول قرار دارند از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین استفاده می‌کنند که بدون نظارت خارج از مرزها کار می‌کنند.

در حال حاضر، حدود ۶۷۰۰۰ شهروند ایرانی در ترکیه زندگی می‌کنند که به دلیل محدودیت‌هایی که بر تمام جنبه‌های زندگی آنها از اجتماعی شدن تا منابع مالی تأثیر گذاشته، از کشور خود فرار کرده‌اند.

در دو سال گذشته، ترکیه به هر کسی که ۲۵۰،۰۰۰ دلار برای خرید املاک خرج کند یا ۲۵۰،۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کند، تابعیت داده است. این طرح تاکنون به حدود ۲۵۰۰۰ نفر از ملیت‌های مختلف کمک کرده است که شهروند ترکیه شوند.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×