خرید ملک در دبی

شرايط خريد ملك در دبي

شرایط عمومی خرید ملک در دبی و امارات

حداقل سرمایه برای دریافت ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی و امارات 1 میلیون AED (درهم) است. این سرمایه گذاری می تواند در چندین ملک صورت بگیرد. اما می بایست همه املاک آماده فروش در دبی باشند و دارای سند مالکیت صادر شده توسط اداره سرزمین دبی باشد. ممکن است این سوال برای اکثریت متقاضیان پیش بیاید که آیا این ویزا از طریق خرید ملک در دبی و امارات قابل تمدید است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله، دریافت ویزا از طریق خرید ملک در دبی و امارات 100٪ قابل تمدید است و شما می توانید تا زمانی که بخواهید آن را تمدید کنید. اگر در آینده قوانینی از نظر واجد شرایط بودن و غیره تغییر کند، این موارد در برنامه های جدید اعمال می شوند و همچنان می توانید به تمدید ویزا ادامه دهید. اگر شما ملکی را در دبی خریداری کنید و اقامت بگیرید می توانید در هر کجای کشور امارات زندگی نمایید. مزایا و منافع خرید ملک در دوبی و امارات درآَمد بدون مالیات آن می باشد. در واقع شما هر آنچه که بدست می آورید متعلق به شما می باشد.

شرایط اخذ اقامت دبی و امارات از طریق خرید ملک

شما می توانید در دبی ملک خریداری کنید اما به طور خودکار اقامت دریافت نمی کنید. اخذ اقامت از طریق خرید ملک در دبی و امارات از طرف دولت هدیه داده نمی شود. یک روش جداگانه وجود دارد. اگر ملکی به ارزش 1 میلیون (درهم امارات) AED در دبی خریداری کنید می توانید در امارات اقامت بگیرید. با این وجود اعتبار این اقامت سه سال است و شما باید هر سه سال ویزای ( مجوز اقامتی ) خود را تمدید نمایید. چیزی به نام ویزای اقامت مادام العمر در دبی وجود ندارد. دولت اخیراً ویزای 5 ساله برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات، ویزای 10 ساله برای سرمایه گذاران، صاحبان مشاغل و ویزای 5 ساله برای بازنشستگان اعلام کرده است. این ویزا ها هنوز قابل استفاده نیستند. ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی و امارات به طور خاص برای اقامت است.

طبق قوانین موجود در امارات متحده عربی، شما باید برای یک حرفه شغلی که می خواهید در این کشور انجام دهید ویزای خاصی داشته باشید. بنابراین، اگر از شرکتی در امارات متحده عربی به شما پیشنهاد کار داده شود، شرکت موظف است ویزای اقامت را نیز به شما ارائه دهد. همچنین شما می توانید ملک خود را در دبی خریداری کنید و همچنین اجاره دهید، که بر این اساس ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی و امارات دریافت کنید. اگر ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی و امارات را داشته باشید، برای معتبر نگه داشتن ویزای خود باید حداقل هر 360 روز یک بار وارد امارات متحده عربی شوید. اگر شخصی در این مدت مشخص وارد امارات نشود، ویزا به طور خودکار فاقد اعتبار می شود. در نتیجه هنگامی که ویزا نامعتبر است، باید لغو شود و ویزای جدید اعمال شود.

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک در دبی و امارات

افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری در کشورها را دارند باید همه زوایا را در نظر بگیرند. یکی از مهم ترین موارد قابل بررسی، استانداردهای کشور مورد نظر است. برای خرید ملک در دبی و امارات در این قسمت از مقاله به بررسی استاندارد های سرمایه گذاری از جمله کنترل فساد و خطر مصادره اموال خواهیم پرداخت. شاخص برداشت فساد کشورها و سرزمین ها را بر اساس میزان فساد بخش دولتی آنها رتبه بندی می کنند.

برای این شاخص، ما اطلاعات مربوط به امارات متحده عربی را از سال 1996 تا 2019 ارائه می دهیم. میانگین مقدار امارات متحده عربی در آن دوره 0.92 واحد با حداقل -0.01 امتیاز در سال 1996 و حداکثر 1.28 امتیاز در سال 2013 بود. آخرین مقدار از سال 2019 1.11 امتیاز است. برای مقایسه ، میانگین جهانی در سال 2019 بر اساس 193 کشور 04/0- واحد است. شما می توانید نرخ کنترل فساد را در نمودار زیر مشاهده بفرمایید.

امار دبی

 

بررسی شاخص های سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک در دبی و امارات

برای خرید ملک در دوبی و امارات یکی دیگر از موارد مهمی که باید مورد تفحص شما عزیزان قرار گیرد شاخص هایی مانند تولید ناخالص داخلی، نرخ تورم نرخ مالیات بر خرید و فروش یا مالیات بر املاک است که در این قسمت برای خرید ملک در دبی و امارات به آن ها می پردازیم. نرخ رشد واقعی تخمین زده شده توسط شاخص ترکیبی اقتصادی سه ماهه بانک مرکزی نشان داد که رشد تولید ناخالص داخلی غیرنفتی در سه ماهه چهارم 2.8 درصد در مقایسه با 2.1 درصد در سه ماهه قبل بوده است. بر اساس اطلاعات رسمی بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی در امارات متحده عربی به ارزش 421.14 میلیارد دلار در سال 2019 بود. ارزش تولید ناخالص داخلی امارات متحده عربی 0.35 درصد اقتصاد جهان را نشان می دهد.

کی از مهم ترین نکته برای خرید ملک در دبی و امارات توجه به نرخ مالیات بر خرید و فروش یا مالیات بر املاک است، که نرخ مالیات فروش در امارات متحده عربی 5 درصد می باشد. در امارات متحده عربی نرخ مالیات فروش مالیاتی است که بر اساس قیمت خرید کالاها و خدمات خاص از مصرف کنندگان دریافت می شود. معیاری که ما برای نرخ مالیات فروش استفاده می کنیم به نرخ استاندارد اشاره دارد. درآمد حاصل از نرخ مالیات فروش، منبع مهم درآمد دولت امارات متحده عربی است.

واجدین شرایط خرید ملک در دبی و امارات

شما می توانید هر نوع ملکی در هر جای امارات از جمله خانه های لوکس یا خرید ملک در دبی داماک و خرید خانه در دبی مارینا داشته باشید. اما در تمام آن املاک ویزای اقامت دریافت نخواهید کرد. ملک خریداری شده برای واجد شرایط بودن ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی و امارات باید ملک مسکونی، تجاری آماده باشد.

واجدین شرایط به شرح زیر می باشند:

 • جامعه Freehold
 • نوع: مسکونی / تجاری
 • وضعیت: آماده
 • ارزش خرید: 1 میلیون درهم یا بیشتر
 • رهن: مشروط
 • مالکیت مشترک: مشروط

شما می توانید خانواده خود را در ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی حمایت مالی کنید. در ادامه اعضای خانواده قابل حمایت مالی آورده شده اند.

 • والدین
 • همسر
 • فرزند پسر (تا 18 سال)
 • فرزند دختر (تا زمانی که ازدواج نکرده باشد)

   برای خرید ملک در دبی و امارات شما می توانید والدین خود را در ویزای خود نیز حمایت مالی کنید. برای حمایت مالی از والدین خود، باید اسناد زیر را ارائه دهید.

 • شناسنامه گواهی شده شما
 • گواهی ازدواج والدین خود را تصدیق کنید
 • نسخه های گذرنامه والدین خود را

مراحل قانونی خرید ملک در دبی و امارات

 برای خرید ملک در دبی و امارات اگر یک تبعه خارجی هستید، فقط در یکی از مناطق به اصطلاح مشخص شده دبی می توانید یک ملک خریداری کنید. این جوامع توسط اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم انتخاب شد تا به اتباع غیر امارات و غیر شورای همکاری خلیج فارس فرصت دهد خانه ای در امارت داشته باشند.

برای خرید ملک در دبی و امارات مراحل قانونی که باید انجام دهید به شرح زیر است:

 • ایجاد یک قرارداد خریدار و فروشنده

هنگامی که ملک مناسب Bayut را کشف کردید و تحقیقات گسترده ای درباره توسعه دهنده، مناطق دبی، ROI و غیره انجام دادید، اولین قدم شما باید مذاکره و شرح شرایط فروش با فروشنده باشد.

امضای توافق نامه فروش

به دنبال آن، شما باید توافق نامه فروش را امضا کنید که به آن تفاهم نامه (MOU) نیز گفته می شود.  استاندارد در دبی برای 10٪ ودیعه در ملک است که باید به طور هم زمان به فروشنده پرداخت شود. پس از نهایی شدن این مرحله، در نیمه راه قرار دارید.

 • درخواست برای گواهی عدم اعتراض (NOC)

در مرحله بعدی، شما و فروشنده باید در دفتر توسعه دهنده ملاقات کنید (به عنوان مثال Dubai Properties DP). هدف این جلسه درخواست و پرداخت هزینه گواهی عدم اعتراض (NOC) برای انتقال مالکیت است. تأثیر در انتقال مالکیت با بخش سرزمین دبی

پس از تهیه NOC، برای انجام انتقال باید در دفتر دپارتمان دبی با فروشنده ملاقات کنید. شما ملزم به پرداخت قیمت ملک در قالب چک مدیر هستید. این چک باید از تاریخ انتقال به فروشنده پرداخت شود. سرانجام، سند مالکیت کاملاً جدیدی به نام شما صادر می شود و شما رسماً در دبی صاحب ملک می شوید.

شما باید از پلیس دوبی گواهینامه رفتار مناسب بگیرید و آن را به همراه مدارک زیر ارائه دهید:

 

 • سند اصلی
 • کپی پاسپورت
 • برخی اسناد دیگر که بسته به مورد ممکن است لازم باشد.
 • کپی ویزای ورودی / فعلی (اگر ویزای ورود / توریست / اقامت در امارات متحده عربی را دارید)
 • کپی شناسه امارات (اگر قبلاً شناسه امارات را داشتید)
 • گواهی ازدواج تصدیق شده (اگر مالکیت مشترک زن و شوهر باشد)
منبع:

 

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×