سرمایه گذارى در بدروم و أخذ پاسپورت و شهروندى ترکیه

Bodrum

همه چیز در مورد بدروم

 

 

 

 • شهر بدروم در ترکیه
  Bodrum downtownاز لحاظ جغرافیایی شهر بدروم در ترکیه یکی از شهرهای جنوبی و ساحلی در این کشور محسوب می شود که در استان موغله و در همسایگی دریای اژه قرار گرفته است. یکی از مزیت هایی که این همسایگی برای شهر بدروم به وجود آورده این است که این شهر کاملا ساحلی است و در نتیجه، گردشگران و مسافران بسیاری برای تفریح به این شهر سر می زنند.
 • جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر بدروم در ترکیه

efeآرامگاه هالیکارناسوس است که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ی جهان هم معرفی می شود. تاریخچه ی ساخت این جاذبه که مقبره ی ماسولوس(Mausolus) هم می گویند، به سال های ۳۵۰ تا ۳۵۳ میلاد باز می گردد. این آرامگاه برای پادشاه منطقه و فرماندار هخامنشیان که به آن خشترپاون یا ساتراپ (به زبان یونانی) در کاریا ساخته شد.

 1.  تئاتر باستانی : به روی جاده بودروم – تورگوت رئیس واقع شده است . در حفاری های انجام یافته سن تئاتر بیرون آورده شده و محلهای نشستن بازسازی شده است. ظرفیت این تاتر 13000 نفر می باشد.
theater
گور سنگها : در بالای تاتر و دامنه قرار داشته و متعلق به دوران Helenisti و روم می باشد.
درب Myndos : یکی از دربهای ورودی hali Karnossos بوده است که در غرب شهر قرار دارد . درب میندوس از دو برج تاریخی و یک شبستان داخلی که درب ورودی به شهر که در پشت آن جای داشته تشکیل شده است . بازسازی مرحله اول برج و حصارهایی که در شمال این درب قرار دارند در سال 1999 به پایان رسیده است .

شهرهای باستانی : شهرهای باستانی شبه جزیره عبارتند از میندوس (Myndos ) ، ترمه نا ، تلمیسوس ، کادی یاندا و theangela .

Stratonikeia : خرابه های موجود در روستای اسکی حصار بروی جاده یاتاغان – میلاس با آثار فراوان باقیمانده خود به دوران کاریا (Karia ) ، روم و بیزانس تعلق دارد.

Lagina : در کیلومتر 9 جاده خاکی منتهی به عبادتگاه Hekate واقع در منطقه تورگوت از توابع یاتاغان ساخته شده است. در حفاری های انجام یافته مشخص شده که لاگینا که یکی از مراکز مهم کاریا بوده است از عصر برنز یکی از مکانهای مسکونی بوده است.

Sedir Adeun : جزیره Sedir که از آک یاکا – گوک اوا و یا از چاملی کوی می توان از طریق دریا به آن سفر کرد بواسطه زیباییهای طبیعی و تاریخی یکی از مراکز جذاب منطقه است . پرستشگاه آپولو ، تئاتر و بندر آنتیک از اولین مکانهای قابل دیدن در این جزیره است . پلاژ معروف کلئوپاترا نیز در این جزیره قرار دارد.

 • قلعه ها

قلعه ببودروم (Saint Petrum ) : در قرن پانزدهم میلادی از سوی شوالیه های رودوس و بنام پتر Peter St. در طی 99 سال ساخته شده است . در اولین مکان تاسیس Hali Kanassos و به روی جزیره Zephyrion ساخته شده است . در هنگام ساخت این قلعه سنگهای آرامگاه Mau solos در دیوارهای قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل آن به یک مسجد تبدیل گردیده است . همچنین یک حمام کوچک ترک نیز ساخته شده است . این قلعه که در سال 1595 بعنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه بصورت موزه در آمده است. وسعت این قلعه حدود 30000 متر مربع بوده و دارای 5 برج می باشد. این برجها ، برجهای فرانسوی ، انگلیسی ، ایتالیایی ، آلمانی و نیز برج مار است.

قلعه چیفیت (As Pat ) : در جنوب غربی شبه جزیره و در نزدیکی منطقه باغلا بروی تخته سنگها ساخته شده و آثار تمدنهای مختلف را در خود جای داده است.

قلعه قاضی : قلعه قاضی که با دریا و باغات نارنج محصور شده در 23 کیلومتری بودروم واقع شده است و نام خود را از باقیمانده قلعه که نمونه جالبی از معماری دوره Helenisti است گرفته است .

 

 • مساجد و آرامگاهها
مسجد مصطفی پاشا : هنگامیکه مصطفی پاشا برای ساخت یک کارخانه کشتی سازی به بودروم آمده بود در سال 1723 این مسجد را ساخته است.
مسجد تپه جیک (Tepecik ) : از سوی مباشر مصطفی پاشا بنام حمام آغا ساخته شده است .
مسجد عدلیه : با پولهای ارسالی از طرف عبدالحمید دوم و پولهای جمع آوری شده از مردم در سال 1901 ساخته شده است .

آرامگاه سالدیر شاه خراسانی ، آرامگاه گنبدی ، آرامگاه مصطفی پاشا شامل قبور مصطفی پاشا و کاپیتان دریا جعفر پاشا ،‌ آرامگاه کویون بابا نیز از اماکن دیدنی منطقه است .

 • مراکز تفریحی

بودروم یکی از مهمترین شهرهای تفریحی سواحل دریای اژه می باشد. علاوه بر جنب و جوشی که در همه ساعات روز وجود دارد ، جذابیت شبهای بودروم نیز از ویژگیهای این شهر است . در خیابان جمهوریت که از میدان اسکله آغاز و تا انتهای محله کوم باغچه ادامه می یابد بویژه در شبهای تابستان مملو از میخانه ، دیسکو ، بارها و کازینوهایی می باشد که امکان تفریحی برای همه گروههای سنی را فراهم می آورد. در شبهای اسرار آمیز بودروم ، منظره قلعه که همانند یک طلسم باقیمانده از قرون گذشته میدرخشد، زیبایی خاصی به شبهای بودروم می بخشد. علاوه بر بارهایی که در خیابان جمهوریت وجود دارد در کوچه بانک و داخل بندر نیز مراکز جاز گرفته تا موسیقی میخانه ای در آن به گوش می رسد. بودروم شبهای بسیار جذاب و جالبی را می گذراند.

 • توریزم کشتیهای تفریحی :
Yachtsبودروم ، مرکز توریزم کشتیهای تفریحی شامل ساخت ،تعمیر و نگهداری و بهره برداری است .ساخت قایقها به مدل کرجی در کارخانه کشتی سازی ایچملر که اکنون نام آن به شهر بودروم عجین گشته ، همانند گذشته ادامه دارد. در این تاسیسات که خود به اندازه کارخانه می باشد با تکنولوژی مدرن کشتی های تفریحی بادبانی بسیار لوکس بطول 30 متر تولید می شود. در بودروم یک لنگرگاه کشتی به ظرفیت 275 کشتی قرار دارد . همچنین در 12 منطقه نیز خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری کشتی ها انجام میگیرد.

مسابقات قایق سواری بودروم ، شاید تنها مسابقه ای در نوع خود در جهان می باشد که افراد بی تجربه و حتی نوزادان می توانند در آن شرکت کنند. مسابقه بودروم کاپ (Bodrum-Cup ) مسابقه ای است که کرجی ها 30-15 متری لوکس در آن شرکت میکنند . متقاضیان می توانند شخصا” در مسابقه شرکت کنند و یا این کار را به کارگران کشتی سپرده و خود از زیباییهای محیط لذت ببرند.

 • سفر آبی :
خلیج گوک اوا که از بودروم بطرف جنوب شرقی امتداد می یابد بعنوان مسیر یک سفر دریایی که از طرف ماهیگیرآلکارناس و عذرا ارهات کشف شده از آن زمان تا کنون با عنوان سفر آبی نام گذاری شده است. هنگامیکه قایقها از بودروم بطرف گوک اوا حرکت میکنند ، آهنگ سبز و آبی را و زیبایی های زیر آبهای شفاف را کشف میکنند. دریانوردی و ساخت قایق از صدها سال پیش در بودروم مرسوم بوده و با نیاز گردشگران افزایش یافته است . اکنون توریزم کشتی تفریحی یکی از منابع مهم درآمد بودروم شده است .

اماکنی مانند کارا آدا ( جزیره سیاه )کارا گاجیک ، پابوچ بورنو ، جزیره کارگی ، آلا کیشلا و چوکرتمه از اولین مکانهایی است که در هنگام سفر آبی دیده میشوند . ایستگاههایی مانند کوچوک چاتی ، بیوک چاتی ، هفت جزیره ، لونگوز ، دگیرمن ، کاراجا سووت دارای آبی بسیار تمیز است . علاوه بر زیبایی های طبیعی ، جزیره سدیر Sedir ، شهر باستانی کراموس و هفت جزیره نیز از اماکن تاریخی جالب توجه است . برای دیدن این همه زیبایی می باید 10-7 روز فرصت داشت .

 • Beach پلاژها :
 1. Guvercınlık گوورجینلیک : در 25 کیلومتری بودروم قرار دارد که با زیبایی های طبیعی و تداخل رنگهای سبز و آبی ، علاوه بر اشباع نشدنی ، با جزیره صالح که در مقابل خود دارد جاذبه بی نظیری پیدا کرده است .
 2. توربا : روستای آرامی در 5 کیلومتری بودروم است. از توربا که یک روستای شیرین و پرجنب و جوش با دریایی بسیار تمیز و شفاف و درختان همیشه سرسبز کاج و زیتون است میتوان از طریق دریا به دیدیم ، میلت و پری انه (Priene ) تورهای تفریحی برگزار نمود.
 3. گول کوی : در 13 کیلومتری شمال بوردوم واقع شده و با درختان کاج ، نارنگی و غیره که بوسه بر ساحل دریا می زنند یکی از مناطق خارق العاده این شهر است.
 4. گون دوغان : گردشگاه گون دوغان که زیبایی طبیعی خود را کاملا” حفظ کرده و دست کمتر انسانی به آن رسیده در 18 کیلومتری بوردوم قرار داشته و باغات نارنگی آن مشهور است.
 5. یالی کاواک : این روستا که در 18 کیلومتری بودروم قرار دارد در شمال غربی شبه جزیره واقع شده است . آسیابهای بادی ، دریا ، ماهی و نارنج آن بسیار مشهور است . یکی دیگر از ویژگیهای این روستا نیز پرورش مشهورترین ابرفروشان کشور است .
 6. گوموشلوک : یکی از قدیمی ترین واحدهای مسکونی شبه جزیره است.در این منطقه و در ناحیه ای که جزیره تاوشان را به زمین متصل میکند آثار باقیمانده از بندر قدیمی را می توان مشاهده نمود. گوموشلوک دریای تمیز و ماهی آن مشهور است با زیبایی های طبیعی خود بسیار جذاب است .
 7. تورگوت رئیس : این روستا که نام خود را از دریانورد مشهور ترکیه بنام دریاسالار تورگوت رئیس گرفته پس از بودروم شلوغترین و پر جمعیت ترین منطقه مسکونی شبه جزیره است . این روستا که باغات نارنگی آن مشهور است یکی از مکانهایی است که زیبایی غروب آفتاب را به وضوح می توان مشاهده کرد .
 8. آک یارلار : این گردشگاه که دارای آب بسیار تمیز و ساحل شنی ایده آلی است در 13 کیلومتری بودروم قرار دارد. نام قدیمی آن Arhialla بوده و برای ورزش Sorf مکان بسیار مناسبی است.
 9. باغلا : دارای یکی از زیباترین گردشگاه و پلاژهای شبه جزیره است که در 14 کیلومتری بوردوم واقع شده است و مکان مناسبی برای کمپ می باشد. آسپات : نام قدیمی آسپات که در ترانه های بسیار نیز آورده شده آسپارتوس( Aspartos ) است . پس از باغلا و در منطقه مرتفع از ساحل دریا ، آثار باقیمانده از تمدنهای مختلف عصر کلاسیک را می توان مشاهده نمود.
 10. اورتاکنت : اورتاکنت که آب دریای معتدل و باغات نارنگی خود شهرت یافته در 14 کیلومتری بودروم قرار داشته و مناسبترین مکان برای مشاهده زندگی روستایی در منطقه بودروم است .
 11. Bitez : در 10 کیلومتری بودروم قرار داشته و با باغات نارنگی که اراضی بین روستا و دریا را پوشانیده یکی از مناطق بسیار زیبایی است که رنگ سبز طبیعت و آبی دریا را در کنار هم به تماشا گذاشته است .

کارا آدا ( جزیره سیاه ) : این جزیره که در 6 کیلومتری بودروم قرار دارد با آب گرم شفابخش خود مشهور است . این آب از یک غار طبیعی سرازیر می شود و نیز گل حاصله از غار در درمان بسیاری از بیماریها موثر می باشد.

آدابغازی ( اکواریوم ) : بواسطه شفافیت آب آن ، نام آن را آکواریوم گذارده اند . در کناره این دریا و تا عمق 30 متری می توان زیبایی های کف دریا را با چشم غیر مسلح تماشا کرد.

 • موزه ها
موزه باستان شناسی زیر زمینی ( زیر آبی ) بودروم : امروزه در نوع خود یکی از بزرگترین و مهمترین موزه های جهان است آثار بدست آمده از حفاریهایی از سال 1960 آغاز شده در این موزه که در قلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمایش گذارده شده است. در این موزه آلبوم Amphora مدیترانه شرقی ، آثار بدست آمده از تحقیقات انجام یافته در مردابهای نزدیک بودروم به نمایش گذاشته شده است . مردابهای این منطقه شامل یاسی آوا ، شیطان دره سی ، بندر سرچه می باشد. مشاهده قدیمی ترین کشتی غرق شده جهان نیز از آثار جالب توجه منطقه است.

statueموزه روباز Mausoleion : بعلت قرار داشتن گور Mausoleion از پادشاهان کاریا به این نام خوانده میشود و این بنای یادبود که بر اثر زلزله بزرگ آناطولی کاملا” تخریب و از بین رفته و یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار می رفت امروزه یک موزه کوچک ساخته شده است. کلمه Mozele (آرامگاه) که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد از نام پادشاهMausoleion گرفته شده است . اکثر سنگهای مربوط به Mausoleion در ساخت قلعه بودروم بکار رفته و قطعات زیبای منقوش آن نیز در هنگام حفاری های قرن 19 از سوی انگلیسی ها به موزه بریتانیا منتقل شده است.

Blue Houses خانه های سنتی بوردوم : ویژگیهای مشترک معماری سنتی بودروم ، طبقات ورودی بدون پنجره ، دربهای طبقه دوم و پلکانهای داخلی و یا ورود با پل ها می باشد. این خانه ها که بر اساس قانون تحت حفاظت قرار گرفته اند در مرکز ، در اورتاکنت ، گوموشلوک ( در روستای کوجا کایا) به وفور دیده میشوند. شخصیت های هنری و ادبی که در این مکان سکونت می نمایند این خانه ها را بازسازی کرده و جذابیت خاصی به بودروم می بخشند.

 • براى اطلاعات بیشتر با مسعود گوهریان مشاور املاک در کشور ترکیه تماس بگیرید
  ٠٠٩٨٩١٢١٣٨٩١١٨

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×