معرفی شرکت اعمار در دبی

شرکت اعمار

شرکت اعمار (ٍEMAAR)

شرکت اعمار یک شرکت هلدینگ املاک و مستقلات است که در کشور امارات واقع شده و در زمینه ی توسعه و سرمایه گذاری در بخش املاک، ساخت و خرید آسمان خراش ها، مراکز تجاری و همچنین مدیریت هتل ها فعالیت می کند.

شرکت اعمار

بیش تر فعالیت های این کمپانی در زمینه ی توسعه و خدمات بین المللی است. این شرکت با 6 بخش اصلی و 60 شعبه ی فعال در بازار های جهانی، ازجمله خاور میانه، افریقای شمالی، اسیا، اروپا وآمریکای شمالی حضور دارد. اعمار یکی از بزرگترین توسعه دهنده های املاک و مستقلات آن در امارات متحده ی عربی بوده و شهرت فراوانی در زمینه ی پروژه های تجاری بزرگ، از جمله برج خلیفه دارد.

کمپانی اعمار

در سال 1997 میلادی توسط محمد العبار تاسیس شد. می توان گفت که این کمپانی علاقه ی زیادی به ساخت و توسعه در زمینه ی مراکز تجاری و مسکونی همچون مراکز خرید و پاساژ ها دارد.

emmar

در ابتدای شکل گیری این کمپانی، دولت امارت 100 درصد سهم این شرکت را در اختیار داشت که پس از جلسه ی برگزار شده در ماه جولای سال 1997، 24.3 درصد به سهام داران خصوصی واگذار گردید. از ابتدایی ترین پروژه های این کمپانی می توان به ساخت دبی مارینا اشاره کرد.در سال 2000 میلادی، اعمار وارد بازار تجاری شد و به اولین شرکت  ارائه دهنده ی سهام به اتباع خارجی در دبی تبدیل گردید.

از دیگر پروژه های موفق این کمپانی می توان به مرکز خرید دبی مال و برج خلیفه دبی اشاره کرد که به ترتیب در سال های 2008 و 2010 باز گشایی شد. با وجود سقوط بازار املاک در سال 2009، این شرکت اعلام نمود که برج الخلیفه در پاییز 2012 رشد 80 درصدی را شاهد بوده و ارزش سهام این کمپانی به 11.4 میلیار دلار افزایش داده است.

پروژه های بین المللی

از طریق شعبه های متعدد، این شرکت پروژه های گوناگونی را در کشور های پاکستان، هند، اردن، امریکا، مصر، لبنان، سوریه و ترکیه به بهره وری رسانیده است. برخی از این پروژه ها پیشرفت زیادی را شاهد بوده اند که شامل پروژه ی بیت مسک در لبنان، جده گیت در عربستان سعودی و پناهگاه دریایی “ساماره دد” به سفاش ملک عبدالله دوم می شود.

مصر

در سال 2002 شعبه ی مصری کمپانی اعمار، توسعه ی کتابخانه ی اسکندریه واقع در بندر شرقیه شهر اسکندریه را از سر گرفت. مکان این کتابخانه دقیقا همان جایی است که کتابخانه ی مشهور و قدیمی اسکندریه بنا شده بود.

پروژه ی دیگر این کمپانی، در سال 2005 و با بودجه ی 4 میلیارد دلاری آغاز شد. نام این پروژه در ابتدا “ارتفاعات قاهره ” بود که بعد ها به “اپ تان قاهره” تغییر نام داد.

سوریه

اولین بار در سال 2006 کمپانی اعمار اعلام کرد که قصد توسعه پروژه ای عظیم در سوریه را دارد. بعد ها، این پروژه به نام هشتمین دروازه یا همان هیت گیت مشهور شد. این پروژه شامل 3 قسمت بود: قسمت تجاری، آب نما ، قسمت مسکونی و بخش توریستی.

ترکیه

اولین توسعه ی اعمار در ترکیه، دره ی توسکان بود. اولین فاز این پروژه در سال 2007 به بهره برداری رسید و شامل توسعه ی بخش ویلا های لوکس و تجاری در خارج از استانبول شد.

منبع :

وب سایت شرکت بیسان گشت

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×